İl birincisi Acıgöl’den

İl birincisi Acıgöl’den NEVŞEHİR(MHA) Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 10. kez […]

 İl birincisi Acıgöl’den

06.10.2020 - 12:07

Güncelleme : 06.10.2020 - 12:07

İl birincisi Acıgöl’den

NEVŞEHİR(MHA) Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 10. kez Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması düzenlendi.

Yarışmaya ilimizdeki 142 okuldan görsel eser kategorisinde 511, edebi eser kategorisinde 331 olmak üzere toplamda 842 eser Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasına başvuruda bulundu.

Yarışma sonucunda; Görsel Eserler alanında; Kaymaklı İlkokulu öğrencisi Yakup Aksüt, Nevşehir Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Nilab Sarwari, Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Eslem Bilgin, Edebi Eserler alanında ise Acıgöl Tatlarin Şehit Ahmet Tekdemir İlkokulu öğrencisi Emirhan Tanrıverdi, Kaymaklı Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ömer Yiğit Yıldız, Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Emine Koyuncu birinci seçildi.

İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Saltık eşliğinde Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel tarafından kabul edilen öğrencilere ödülleri Vali Becel tarafından verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın