Ülkü Ocakları’ndan çocuklara uyarıcı hediye

Ülkü Ocakları’ndan çocuklara uyarıcı hediye Nevşehir Ülkü Ocakları Arife yoğunluğunda sürücülerin emniyet kemeri takmalarını teşvik edici bir çalışmaya imza attı. İçişleri Bakanlığının ülke genelinde kırmızı düdük uygulamasına destek için Nevşehir Ülkü Ocakları harekete geçti. Bayram boyunca trafiklerde yaşanacak yoğunluktan dolayı insanların emniyet kemeri takmalarını teşvik edici bir çalışma yapan Ülkü Ocakları, araçlarda bulunan çocuklara balonlu […]

 Ülkü Ocakları’ndan çocuklara uyarıcı hediye

20.07.2021 - 11:57

Güncelleme : 20.07.2021 - 11:57
Ülkü Ocakları’ndan çocuklara uyarıcı hediye
Nevşehir Ülkü Ocakları Arife yoğunluğunda sürücülerin emniyet kemeri takmalarını teşvik edici bir çalışmaya imza attı.
İçişleri Bakanlığının ülke genelinde kırmızı düdük uygulamasına destek için Nevşehir Ülkü Ocakları harekete geçti. Bayram boyunca trafiklerde yaşanacak yoğunluktan dolayı insanların emniyet kemeri takmalarını teşvik edici bir çalışma yapan Ülkü Ocakları, araçlarda bulunan çocuklara balonlu düdük verirken, sürücülere de uyarıcı kart dağıtıldı. Çarşı merkezi, ilçeler, turistlik alanlar ve polis uygulama noktalarında yapılan bu örnek çalışmaya büyük destek geldi. Sürücüler ise Ülkücülere bu örnek çalışmasından ötürü teşekkürlerini dile getirdi.
“ACI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”
Konu hakkında Ocak Başkanı Ali Türker açıklamalarda bulunarak, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu kırmızı düdük uygulamasına benzer bir uygulamada ocağımızdan geldi. Yönetici arkadaşlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde trafiğin yoğun olduğu arife günü çocuklara balonlu düdük dağıtarak onlara ailelerinin araca bindiklerinde kemer takmasını istemelerini sıkı sıkı tembihledik. Kemer takmadıklarında ise balonlu düdük çalmalarını istedik. Balonlu düdüğü verdiğimiz her çocuğumuz bu durumu oldukça keyifli buldu. Ailelerimizde bu uygulamamıza ciddi manada destek verdi. Her bayram öncesi ve sonrası trafikte yaşadığımız acıları yaşamamak için kemer bağlayıp, kurallara uyalım” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın