UÇHİSAR KALESİ ZİYARETE AÇILDI

UÇHİSAR KALESİ ZİYARETE AÇILDI Kapadokya’nın Zirvesi Uçhisar Kalesi’nde yaklaşık 5 ay önce Kapadokya Alan Başkanlığı’nın izniyle başlatılan bakım-onarım çalışması tamamlandı. Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ‘’Kapadokya’nın cazibe noktalarından olan Uçhisar Kalesi’nde başlatmış olduğumuz restorasyon çalışması tamamlandı. Aldığımız izinlerle; kalede zirve temizliği gerçekleştirdik, korkuluk ve merdiven yenilemesini tamamladık, ışıklandırmaları yeterli hale getirdik. […]

 UÇHİSAR KALESİ ZİYARETE AÇILDI

29.03.2021 - 4:24

Güncelleme : 29.03.2021 - 4:24

UÇHİSAR KALESİ ZİYARETE AÇILDI
Kapadokya’nın Zirvesi Uçhisar Kalesi’nde yaklaşık 5 ay önce Kapadokya Alan Başkanlığı’nın izniyle başlatılan bakım-onarım çalışması tamamlandı.
Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ‘’Kapadokya’nın cazibe noktalarından olan Uçhisar Kalesi’nde başlatmış olduğumuz restorasyon çalışması tamamlandı. Aldığımız izinlerle; kalede zirve temizliği gerçekleştirdik, korkuluk ve merdiven yenilemesini tamamladık, ışıklandırmaları yeterli hale getirdik. Amacımız doğallığını kaybetmeden zamana yenik düşmesini engellemek ve ziyaretçilerimizin daha rahat bir şekilde kaleye çıkmalarını sağlamak. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte 2021 turizm sezonuna hazır bir şekilde başlıyoruz. Bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Başta Sayın Valimiz İnci Sezer Becel’e, AK Parti İl Başkanımız Sayın Ali Kemikkıran’a Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Açıkgöz ve Sayın Yücel Menekşe’ye, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Gürbüz Dinç’e,  İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Kamil Duru’ya, Kapadokya Alan Başkanlığı’na ve Nevşehir Kültür Turizm Müdürlüğü’ne teşekkür ederim’’ ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın