ALTINYILDIZ İLKOĞRETİM KURUMU’NDAN ERASMUS GÜNLERİ (#ErasmusDays) ETKİNLİĞİ

ALTINYILDIZ İLKOĞRETİM KURUMU’NDAN ERASMUS GÜNLERİ (#ErasmusDays) ETKİNLİĞİ Altınyıldızlı öğrenciler Erasmus Günleri kapsamında Kaymaklı yeraltı şehrine bir gezi düzenledi. Geziye katılan öğrenciler Erasmus Program ülkelerini Kapadokya bölgesine davet ederek uluslararası işbirliğini geliştirmeyi ve Dünya mirası olan Kaymaklı Yeraltı Şehrini tanıtmayı amaçladı. Gezi kapsamında İngilizce konuşma becerilerini de sergileyen öğrenciler çektikleri videoları okul İnstagram ( @altinyildizilkogretimkurumu) sayfasında paylaşarak […]

 ALTINYILDIZ İLKOĞRETİM KURUMU’NDAN ERASMUS GÜNLERİ (#ErasmusDays) ETKİNLİĞİ

09.10.2023 - 10:35

Güncelleme : 09.10.2023 - 10:35

ALTINYILDIZ İLKOĞRETİM KURUMU’NDAN ERASMUS GÜNLERİ (#ErasmusDays) ETKİNLİĞİ

Altınyıldızlı öğrenciler Erasmus Günleri kapsamında Kaymaklı yeraltı şehrine bir gezi düzenledi. Geziye katılan öğrenciler Erasmus Program ülkelerini Kapadokya bölgesine davet ederek uluslararası işbirliğini geliştirmeyi ve Dünya mirası olan Kaymaklı Yeraltı Şehrini tanıtmayı amaçladı. Gezi kapsamında İngilizce konuşma becerilerini de sergileyen öğrenciler çektikleri videoları okul İnstagram ( @altinyildizilkogretimkurumu) sayfasında paylaşarak Altınyıldız İlköğretim Kurumu’nun  uluslararası platformlarda görünürlüğüne katkı sağladı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Erasmus+ ve uluslararası projelerde söz sahibi olmaya devam ediyor. Okulumuz önümüzdeki Kasım ayında “Eat Healthy, Live Healty” Erasmus+ projesi kapsamında Bulgaristan ekibini misafir edecektir. Önceki yıllarda yürütülmüş projeler olan; Date, Peeping Through Window, Eurobook Buddies, Children’s Literature, Reading is Fun, Book Wreath, Cooding Awaits Future ile İngiltere, Estonya, İsviçre, Polonya, Portekiz, İtalya, Malta, Bulgaristan, Finlandiya, Macaristan ve Romanya ekiplerini misafir ederek bu konudaki tecrübesini ortaya koymuştur.

Erasmus Günleri 2023 yılında 9 ile 14 Ekim tarihleri arasında kutlanmaktadır. 2022 yılında 58 ülkede 6295 etkinlik gerçekleştirildi! Bu etkinliklerin 973’ünü düzenleyen ülkemiz tüm ülkeler arasında 2. Sırayı almıştır.  Bu sene hedef ŞAMPİYONLUK! Sloganıyla 2023 yılında birinciliği hedeflemekteyiz.

 

Erasmus Günleri (#ErasmusDays) Nedir?

Bir etkinlik düzenlemek, Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın