Süslü mübarek Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü mübarek üç ayların habercisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız Osman Süslü mesajında: “Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, […]

 Süslü mübarek Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

26.01.2023 - 11:19

Güncelleme : 26.01.2023 - 11:19

Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü mübarek üç ayların habercisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Osman Süslü mesajında:

“Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Regaib Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. İnsanlarımızın Allaha karşı daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyor, İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Regaib Kandilini kutluyorum. Bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın