NZO’dan Nevşehir’e milyonluk tesis

NZO’dan Nevşehir’e milyonluk tesis NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası, Kabak çekirdeği, fasulye ve nohut eleme ve paketleme tesisini hizmete açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 1 Milyon lirayı bulan maliyetli tesisin çok kısa bir zaman içerisinde hizmete açılacağını belirten Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Kaya, Merkeze bağlı Alacaşar yolu üzerinde kurulan tesisin Nevşehir’e önemli kazanımlar sağlayacağına inandıklarını […]

 NZO’dan Nevşehir’e milyonluk tesis

22.03.2021 - 7:44

Güncelleme : 22.03.2021 - 7:44

NZO’dan Nevşehir’e milyonluk tesis

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası, Kabak çekirdeği, fasulye ve nohut eleme ve paketleme tesisini hizmete açmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 1 Milyon lirayı bulan maliyetli tesisin çok kısa bir zaman içerisinde hizmete açılacağını belirten Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Kaya, Merkeze bağlı Alacaşar yolu üzerinde kurulan tesisin Nevşehir’e önemli kazanımlar sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Söz konusu tesisin KOP idaresinin % 80 hibesi ile Nevşehir’e kazandırıldığını söyleyen Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, “Alacaşar yolu üzerinde kurduğumuz ve önümüzdeki günlerde hizmete açacağımız tesisimiz bölgemizin önemli tarımsal ürünlerinden olan Kabak çekirdeği başta olmak üzere fasulye ve nohut’un elenmesi ve paketlenmesini sağlayacak. Bu tesisin ilimize kazandırılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen başta Nevşehir Valimiz Sayın İnci Sezer Becel’e, AK Parti Nevşehir Milletvekilimiz ve TBMM Katip Üyesi Sayın Mustafa Açıkgöz ve Milletvekilimiz Yücel Menekşe’ye, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Okan Yılmaz’a ve KOP İdaresi Başkanlığına teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın