EBA denetimleri sürüyor

EBA denetimleri sürüyor NEVŞEHİR(MHA) Dünyada ve ülkemizde Kovid19 salgını seyrinde yaşanan yükselişten, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime devam eden öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın etkilenmemesi amacıyla 20 Kasım Cuma gününden itibaren, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam ediyor. Bu kapsamda ilimiz geneli okullarda yürütülen uzaktan eğitim süreçlerini yerinde incelemek, aksayan […]

 EBA denetimleri sürüyor

12.12.2020 - 10:00

Güncelleme : 12.12.2020 - 10:00

EBA denetimleri sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Dünyada ve ülkemizde Kovid19 salgını seyrinde yaşanan yükselişten, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime devam eden öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın etkilenmemesi amacıyla 20 Kasım Cuma gününden itibaren, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam ediyor.

Bu kapsamda ilimiz geneli okullarda yürütülen uzaktan eğitim süreçlerini yerinde incelemek, aksayan yönleri tespit etmek amacıyla Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları, ilçe müdürleri, şube müdürleri ve maarif müfettişleri okullarda incelemelerde bulundu.

Okul idarecilerinin EBA ile ilgili iş ve işlemler, EBA’ya katılamayan öğrencilerin durumları, ders telafileri ve canlı dersler hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı. Bu süreçte Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okulları takip ederek herhangi bir aksaklık yaşanmadan tüm öğrencilerin eğitime uzaktan erişime ulaşabilmeleri için her türlü tedbirleri almaya gayret edecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın