Berat Kandili Nevşehir’de Tüm Camilerimizde Dualarla İdrak Edildi…

Şaban Ayı’nın 15. Gecesi ve  “Ramazanı Şerifin Muştusu olan ve Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmet nazarı ile baktığı ve fecir oluncaya kadar ‘Benden af dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım! Sıkıntıya uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim!..’ buyurduğu  Berat Gecesi münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından camilerimizde programlar düzenlendi. Yatsı namazı öncesi […]

 Berat Kandili Nevşehir’de Tüm Camilerimizde Dualarla İdrak Edildi…

29.03.2021 - 3:55

Güncelleme : 29.03.2021 - 3:55

Şaban Ayı’nın 15. Gecesi ve  “Ramazanı Şerifin Muştusu olan ve Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmet nazarı ile baktığı ve fecir oluncaya kadar ‘Benden af dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım! Sıkıntıya uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim!..’ buyurduğu  Berat Gecesi münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından camilerimizde programlar düzenlendi.

Yatsı namazı öncesi başlayan programlarda Nevşehir İl Müftülüğü ilahi ekipleri tarafından mevlid-i şerif, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve salâvatlar okunarak dualar edildi.

Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek düzenlenen mevlit programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bu mübarek geceyi ihya edebilmek için akşam namazı ile birlikte camileri dolduran genç-yaşlı pek çok vatandaş, Yüce Allah’tan af ve mağfiret dileyerek dua ve niyazda bulundular.

Namaz sonunda yapılan ikramlarla programlar sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın