Cumhuriyetimiz 97. yaşının gururla kutluyoruz

Cumhuriyetimiz 97. yaşının gururla kutluyoruz NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atabey 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajında; “Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş […]

 Cumhuriyetimiz 97. yaşının gururla kutluyoruz

29.10.2020 - 8:05

Güncelleme : 29.10.2020 - 8:05

Cumhuriyetimiz 97. yaşının gururla kutluyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atabey 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajında; “Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.

Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu bağlamda bizler de bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın