Ürgüp’te hacı uğurlaması

Ürgüp’te hacı uğurlaması NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Diyanet’e ve Özel Seyahat Acentelerine kayıt yaptıran tüm hacı adayları için ilçede Musalla Cami’inde dua programı gerçekleştirdi. Musalla Camii İmam Hatibi Ahmet Acar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Karain Köyü Camii İmam Hatibi Ali Çelebi’nin “yollar sana geleyim” adlı ilahi dinletisinin ardından Ürgüp Belediye Başkanı […]

 Ürgüp’te hacı uğurlaması

25.06.2022 - 13:12

Güncelleme : 25.06.2022 - 13:12

Ürgüp’te hacı uğurlaması

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Diyanet’e ve Özel Seyahat Acentelerine kayıt yaptıran tüm hacı adayları için ilçede Musalla Cami’inde dua programı gerçekleştirdi.

Musalla Camii İmam Hatibi Ahmet Acar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Karain Köyü Camii İmam Hatibi Ali Çelebi’nin “yollar sana geleyim” adlı ilahi dinletisinin ardından Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün selamlama konuşmaları ile devam etti.

İlçe Müftüsü İsmail Karadavut yapmış olduğu selamlama konuşmasında Hac yolculuğunun İbadet yolculuğu olduğunu vurguladılar.

İlçeden hac görevini ifa etmek üzere giden tüm hacı adaylarımızın haclarının makbul olması temennisinde bulundular.

İlçe Müftüsü Karadavut’un yapmış olduğu dua sonrası hacı adaylarının katılımcılarla helalleşmesi ile Hac uğurlama programı tamamlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın