CHP EKONOMİ MASASI EKİBİ NTSO’DA STK VE İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

CHP EKONOMİ MASASI EKİBİ NTSO’DA STK VE İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası Heyeti, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyası ile ekonomik sorunları ve taleplerini değerlendirdi. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, 8 heyet üyesi milletvekili, meslek odalarının başkanları, esnaf temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve küçük ve orta […]

 CHP EKONOMİ MASASI EKİBİ NTSO’DA STK VE İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

25.02.2021 - 3:20

Güncelleme : 25.02.2021 - 3:20

CHP EKONOMİ MASASI EKİBİ NTSO’DA STK VE İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası Heyeti, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyası ile ekonomik sorunları ve taleplerini değerlendirdi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, 8 heyet üyesi milletvekili, meslek odalarının başkanları, esnaf temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve küçük ve orta ölçekli sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan M. Arif Parmaksız; başta Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak ve Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası Heyeti’nden İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Hatay Milletvekili Mehmet Güzel Mansur, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Pandeminin ekonomiyi derinden etkilediği bu günlerde gerçekleşen ziyaret münasebetiyle yaşanan sorunları ana muhalefet partisine iletme fırsatını bulduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak programdaki sunumunda, Türkiye’nin ekonomik sorunlarını ve CHP’nin çözüm önerilerini anlattı.

“Türkiye’nin içine düşürüldüğü bu sıkıntıdan çıkabilmesi için yeni kurallara, yeni kurumlara ve yeni kadrolara ihtiyacı var. Biz de kadrolarımızla bugün buraya bir kısmını getirdiğimiz arkadaşlarımızla ‘Ülkenin meselelerini çözmeye talibiz’ diyoruz. Bizim yaklaşımımız, ‘Bu 4 ayaklı strateji olmadan bu ülke bu krizden, sıkıntıdan çıkmaz’ diyoruz.” Dedi.

Salgın sürecini adeta bir dünya savaşına benzeten Faik Öztrak, 2. Dünya Savaşı’ndan kendi varlıklarını en iyi koruyarak çıkan ülkelerin daha sonraki süreçte en başarılı ülkeler olduğunu aktardı. Hep fırsatlardan bahsedildiğini vurgulayan Öztrak, “Türkiye’nin önünde önemli fırsatlar var ama bu fırsatları yakalayabilmesi için başta esnafı olmak üzere şu anda üreten tüm kesimlerine sahip çıkması lazım. Ama biz şu anda bakıyoruz kapanan işletme rakamları gerçekten ürkütücü. Bunlar istatistiklerde gözükmüyor her nedense” diye konuştu.

Daha sonra basına kapalı devam eden toplantıda katılımcılar, Nevşehir’de yaşadıkları ekonomik sıkıntılarla ilgili sorunları ve taleplerini iletti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın