Öğretmenler Günü İlimizde Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili kutlama programı kapsamında Nevşehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR tarafından çelenk konulması ile başladı. Tören, ilimiz öğretmenlerini temsilen Yavuz Sultan Selim Han Okul Müdürü Yaşar Altuner ve Çat 15 Temmuz Diriliş Ortaokulu Öğretmeni Zehra BAYRAK Müdürlük makamını ziyaret ile devam etti. […]

 Öğretmenler Günü İlimizde Kutlandı

24.11.2020 - 15:34

Güncelleme : 24.11.2020 - 15:34

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili kutlama programı kapsamında Nevşehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR tarafından çelenk konulması ile başladı. Tören, ilimiz öğretmenlerini temsilen Yavuz Sultan Selim Han Okul Müdürü Yaşar Altuner ve Çat 15 Temmuz Diriliş Ortaokulu Öğretmeni Zehra BAYRAK Müdürlük makamını ziyaret ile devam etti. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, idareci ve öğretmenlerimizle birlikte Nevşehir Vali Vekili Sayın Kağan Mekan ÇEVİREN’i makamında ziyaret ettiler.

        Çelenk sunma töreninde, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK’ un “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajları okundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı.

       Sayın Murat DEMİR yaptığı konuşmada; ” Öğretmenlik mesleği ülkemize ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bu kutsal mesleğin temsilcileri olan Siz, değerli öğretmenlerimiz, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsalidirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ”Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir”. Öğretmenlerimiz her yönüyle, eğitim – öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Dünyayı ve ülkemizi etkileyen pandemi sürecinde, mesleğini ‘Her Yer Okul, Her Yer Eğitim’ parolasıyla sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak ve eşine az rastlanır bir özveriyle çalışarak geleceğimize iz bırakıyorsunuz. Zamanın şartları ne getirirse getirsin, sizler özveri ile çalışarak, milletimize rehberlik etmeye devam etmektesiniz. Medeniyetler diyarı İlimizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınıza olan inancımla tutuşturduğunuz eğitim meşalesi geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Bu vesileyle İlk emri “OKU” olan yüce kitabımıza iman etmiş bir milletin evlatları olarak bizleri yetiştiren aziz öğretmenlerimizin, millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden kutluyorum. Terör saldırılarında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, pandemi neticesinde ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve hepinizi bu anlamlı günümüzde saygıyla selamlıyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın