Camiler aynı zamanda birer eğitim yuvasıdır

Camiler aynı zamanda birer eğitim yuvasıdır NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, camilerin birer ibadethane olmasının yanında eğitim yuvası da olduğunu dile getirdi. Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle Başkan Aydemir yayımladığı mesajında; “Camiler Müslümanların huzur içinde Allah’a ibadet ettikleri Beytullah’ın şubeleridir. Camiler müminlerin bir ve beraber oldukları mekanlardır. Emin yerlerdir. Allah […]

 Camiler aynı zamanda birer eğitim yuvasıdır

03.10.2020 - 11:10

Güncelleme : 03.10.2020 - 11:10

Camiler aynı zamanda birer eğitim yuvasıdır

NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, camilerin birer ibadethane olmasının yanında eğitim yuvası da olduğunu dile getirdi.

Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle Başkan Aydemir yayımladığı mesajında; “Camiler Müslümanların huzur içinde Allah’a ibadet ettikleri Beytullah’ın şubeleridir.

Camiler müminlerin bir ve beraber oldukları mekanlardır. Emin yerlerdir. Allah Resulü sav Medine-i münevvere geldiğinde ilk icraatı mescit inşa etmesidir. Aynı zamanda bir eğitim yuvasıdır. Pek çok sahabe mescitte eğitim almış dünyayı aydınlatan bilim insanları olmuşlardır. Camiler ümmeti Muhammed’e aittir. Mescitleri Allah’a iman edenler inşa ve imar ederler. Bu nedenle camilerimizi çok güzel imar etmek ve korumak gerekir. Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle Bu camiada hizmet eden bütün kardeşlerimizin günlerini tebrik ediyor hizmetlerinde başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın