Hak-İş 45 yaşında

Hak-İş 45 yaşında NEVŞEHİR(MHA) Hak-iş Konfederasyonunun 45. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Hak-İş Konfederasyonu Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu yazılı basın açıklamasında bulundu. Mutlu,“Bugün, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun kuruluşunun 45. yılını kutlamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Tarihe kayıt düşerken, emek hareketinde yarım yüzyıla yaklaşan tarihimize yeni bir sayfa daha ekliyoruz. Bu tarih, hak ve emek mücadelesinde HAK-İŞ’in […]

 Hak-İş 45 yaşında

22.10.2020 - 11:29

Güncelleme : 22.10.2020 - 11:29

Hak-İş 45 yaşında

NEVŞEHİR(MHA) Hak-iş Konfederasyonunun 45. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Hak-İş Konfederasyonu Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu yazılı basın açıklamasında bulundu.

Mutlu,“Bugün, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun kuruluşunun 45. yılını kutlamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Tarihe kayıt düşerken, emek hareketinde yarım yüzyıla yaklaşan tarihimize yeni bir sayfa daha ekliyoruz. Bu tarih, hak ve emek mücadelesinde HAK-İŞ’in temellerinin atıldığı tarihtir.

“HAK-İŞ Türk ve Uluslararası Sendikal Hareketin Etkin ve Saygın Aktörüdür”

HAK-İŞ’in büyük bir sorumlulukla yerli ve özgün çalışmaları hayata geçirdiğini anlatan Mutlu, “HAK-İŞ Konfederasyonu, Türk sendikal hayatının olduğu kadar uluslararası sendikal hareketin de etkin ve saygın bir aktörüdür. HAK-İŞ olarak bizim inancımız, hedefimiz, iddialarımız, mücadele azmimiz, kararlılığımız var. Bütün bunlar bize büyük bir güç ve motivasyon veriyor. Tarihi birikimimiz ve üyelerimize olan inancımızla daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ için coşkuyla, ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

“Daha Güçlü HAK-İŞ, Daha Büyük Türkiye İçin Çalışıyoruz”

HAK-İŞ’in dünya emek hareketinin saygın ve etkin bir üyesi olarak uluslararası platformlarda yer aldıklarını kaydeden Mutlu, “Orta Asya’da, Balkanlar’da, Ortadoğu’da, Afrika’da, Uzak Doğu’da Amerika’da ve Avrupa’dayız. Dünya sendikal hareketi ile yakın işbirliği ve dayanışma içerisindeyiz. Geçmişten aldığımız birikim, azim, kararlılık ve sabırla, daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ ve daha büyük bir Türkiye için çalışıyoruz. Örgütlü bir Türkiye ve örgütleyen bir HAK-İŞ hedefledik ve bu hedefimize ulaşmak konusunda önemli başarılara imza atıyoruz. Alın teri akıtan bütün emekçi kardeşlerimizi, bütün çalışanları sendikalı olmaya, HAK-İŞ’li olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın