Nevşehir Anadolu Lisesine kalite ödülü

Nevşehir Anadolu Lisesine kalite ödülü NEVŞEHİR(MHA) Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline geldi. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve eğitim […]

 Nevşehir Anadolu Lisesine kalite ödülü

26.12.2020 - 10:41

Güncelleme : 26.12.2020 - 10:41

Nevşehir Anadolu Lisesine kalite ödülü

NEVŞEHİR(MHA) Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline geldi.

eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmekte. eTwinning Faaliyetine üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning portalına 52.400 okuldan 2427.427 öğretmen kayıt oldu.

eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmekte. 2019 yılı içerisinde, eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenler toplam 8527 Kalite Etiketi başvurusu gerçekleştirmiş, başvuru yapan öğretmenlerden 4668’i Ulusal Kalite Etiketi, 2267’si ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. Ayrıca 2019 yılı içerisinde gerekli kriterleri taşıyan 986 okul eTwinning Okulu Etiketine başvurmuş olup bunlardan 950’si eTwinning Okulu unvanı almaya hak kazandı. Bu kapsamda Nevşehir’den 44 öğretmen 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında yürüttükleri 147 proje ile Kalite etiketi almaya hak kazandı. Ayrıca 2017 yılında 44 ülkede uygulanmaya başlanan eTwinning okulu uygulaması kapsamında Nevşehir’de 9 okul eTwinning okulu unvanı almaya hak kazandı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in katılımlarıyla düzenlenen eTwinning kalite etiketi töreninde ödüller takdim edildi

Nevşehir Anadolu Lisesinde e-Twinning projelerini başlatan, yöneten, öncülük eden Dilek Sivaz’da ödülünü düzenlenen bu törende aldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın