Biyolojik ve Biyoteknik mücadele desteklemeleri belirlendi

Biyolojik ve Biyoteknik mücadele desteklemeleri belirlendi NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bitkisel Üretimde Biyolojik ve/veya Biyoteknik Mücadele Destekleme Ödemesi Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; örtü altında domates, biber, patlıcan, hıyar, kabak üretiminde biyolojik mücadeleye dekara 400 lira, biyoteknik mücadeleye 120 lira […]

 Biyolojik ve Biyoteknik mücadele desteklemeleri belirlendi

26.11.2020 - 9:56

Güncelleme : 26.11.2020 - 9:56

Biyolojik ve Biyoteknik mücadele desteklemeleri belirlendi

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bitkisel Üretimde Biyolojik ve/veya Biyoteknik Mücadele Destekleme Ödemesi Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; örtü altında domates, biber, patlıcan, hıyar, kabak üretiminde biyolojik mücadeleye dekara 400 lira, biyoteknik mücadeleye 120 lira olmak üzere her ikisini de uygulayan üreticilere 520 lira destek ödemesi yapılacak.

Açık alanda ise turunçgil, domates, bağ, elma, kayısı, zeytin, nar, ayva, armut, şeftali ve nektarinde dekara 130 lira destek ödenecek.

Desteklerden faydalanmak isteyen üreticiler başvurularını, açık alandaki turunçgil, domates, elma, bağ, zeytin, kayısı, nar, ayva, armut, şeftali ve nektarin için 4 Aralık’a, örtü altı üretim için ise 31 Aralık’a kadar yapabilecekler.

Tarım ve Orman Bakanlığı, biyolojik ve biyoteknik mücadele kapsamında son 9 yılda 62 bin 94 üreticiye 97 milyon 221 bin lira destek ödemesi yaptı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın