13. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKILDI

13. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKILDI     Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 16 Ağustos 2023 tarihinde On Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik […]

 13. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKILDI

17.08.2023 - 16:44

Güncelleme : 17.08.2023 - 16:44

13. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINA ÇIKILDI

 

 

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 16 Ağustos 2023 tarihinde On Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirlerinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvurular kabul edilecektir.

Toplam destek bütçesi 20.000.000 Avro olup, 13. Başvuru Çağrı İlanı ile desteklenecek sektörler şu şekildedir:

· Süt Üreten Tarımsal İşletmeler

· Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler

· Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler

· Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler

· Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

· Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

· Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

· Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

· Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

Uygulanacak destek oranı; uygun harcama tutarının % 50-80’i arasındadır. Çağrı ilanına ilişkin detaylar kurumsal web sayfamız www.tkdk.gov.tr üzerinden yayımlanmaktadır.

IPARD II Programı 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olan Bilgilendirme Toplantılarına yönelik duyurular nevsehir.tkdk.gov.tr internet adresinden ve İl Koordinatörlüğü sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır.

 

Yatırım planlayan potansiyel başvuru sahipleri ve tüm ilgililere duyurulur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın