Memura kira desteği, çocuk yardımı ve eş yardımı yapılmalı

Memura kira desteği, çocuk yardımı ve eş yardımı yapılmalı NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı ve Kamu-İş Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi İbrahim Demir, “Enflasyon oranı, ülkede çalışan nüfusun ücret zammından, kira artış oranlarına kadar birçok hayati konunun belirleyenidir. Bu yüzden enflasyon ölçme işi TÜİK’in yaptığı gibi hayali marketlerden alınan fiyatlarla, seçim zamanı bedava dağıtılan doğalgazı […]

 Memura kira desteği, çocuk yardımı ve eş yardımı yapılmalı

12.07.2023 - 11:12

Güncelleme : 12.07.2023 - 11:12

Memura kira desteği, çocuk yardımı ve eş yardımı yapılmalı

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı ve Kamu-İş Sendikası Nevşehir İl Temsilcisi İbrahim Demir, “Enflasyon oranı, ülkede çalışan nüfusun ücret zammından, kira artış oranlarına kadar birçok hayati konunun belirleyenidir.

Bu yüzden enflasyon ölçme işi TÜİK’in yaptığı gibi hayali marketlerden alınan fiyatlarla, seçim zamanı bedava dağıtılan doğalgazı seçim sonrasında emekçiye ödettiren arka kapı oyunlarıyla, hangi ürünlerin yer aldığı mahkeme kararına rağmen açıklanmayan bir garip alışveriş sepetiyle belirlenemez. Geçim derdi de, yoksulluk da bu kadar ciddiyetsiz biçimde görmezden gelinemez. Enflasyon ölçme işlemleri aylık olarak, bilimsel yöntemlerle ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde şeffaf olarak yapılmalıdır. Belirlenen bu gerçek enflasyon oranları, yine aylık olarak kamu emekçilerinin ücretine yansıtılmalı, “Halkımızı enflasyona ezdirmiyoruz” tekerlemesi bir kez olsun ete kemiğe büründürülmelidir.

Taban aylığa yapılmayan, seyyanen yapılan zamlar ile öğretmenlerin ek ders ücretlerinde sadece %17,55’lik artış yaşanmıştır. Ek ders ücreti bu hali ile kabul edilemeyecek seviyededir.

Memurlara verilen sözler tutulmalı; kira desteği, çocuk yardımı ve eş yardımı zammı verilmelidir” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın