Bir proje daha tamamlandı

Bir proje daha tamamlandı NEVŞEHİR(MHA) KOP (Konya Ovası Projesi) Hayvancılık Yatırımları kapsamında 2019 yılında projesi onaylanan 13 işletme içerisinde 13.sü tamamlandı. Merkeze bağlı Kaymaklı Kasabası yetiştiricilerinden Mehmet Kantürk ‘ün 50 Baş Yeni Ahır İnşaatı Projesinin açılışı İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz ve Kasaba sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl […]

 Bir proje daha tamamlandı

08.12.2020 - 12:34

Güncelleme : 08.12.2020 - 12:34

Bir proje daha tamamlandı

NEVŞEHİR(MHA) KOP (Konya Ovası Projesi) Hayvancılık Yatırımları kapsamında 2019 yılında projesi onaylanan 13 işletme içerisinde 13.sü tamamlandı.

Merkeze bağlı Kaymaklı Kasabası yetiştiricilerinden Mehmet Kantürk ‘ün 50 Baş Yeni Ahır İnşaatı Projesinin açılışı İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz ve Kasaba sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, “Hayvancılığın  modern ahır ve ağıllarda yapılmasının sağlanarak daha az iş gücü, daha az girdi ile kaliteli ürün alınmasını hedefleyerek desteklediğimiz projelerin bölgemizde örnek olacağını düşünüyoruz. KOP kapsamında yatırımı tamamlanan 50 baş anaç sığır kapasiteli bu işletmemize hibe ödemesini önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz.  İlimiz ve bölgemize  hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın