Değerlerimizle yaşayan hikayeler eTwinning projesi

Değerlerimizle yaşayan hikayeler eTwinning projesi NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Gazi Ortaokulu sınıf öğretmeni Emine Çakır Değerlerimizle Yaşayan Hikayeler eTwinning projesine katıldı. Türkiye, Azerbaycan, Romanya ve Yunanistan dan katılan ortaklarla projede demokratik bir şekilde seçilen değerlerlerimizi hikayeleştirerek öğrencilerimizle kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirecekler. Değerleri hikayelerle verirken drama, beyin fırtınası, sorgulama ve yansıtma teknikleri kullanarak öğrencilerin yaratıcı, Türkçe’yi etkin […]

 Değerlerimizle yaşayan hikayeler eTwinning projesi

17.11.2020 - 10:54

Güncelleme : 17.11.2020 - 10:54

Değerlerimizle yaşayan hikayeler eTwinning projesi

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Gazi Ortaokulu sınıf öğretmeni Emine Çakır Değerlerimizle Yaşayan Hikayeler eTwinning projesine katıldı.

Türkiye, Azerbaycan, Romanya ve Yunanistan dan katılan ortaklarla projede demokratik bir şekilde seçilen değerlerlerimizi hikayeleştirerek öğrencilerimizle kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirecekler.

Değerleri hikayelerle verirken drama, beyin fırtınası, sorgulama ve yansıtma teknikleri kullanarak öğrencilerin yaratıcı, Türkçe’yi etkin kullanabilen ,problem çözme becerisine sahip ve üretken bireyler olması yönünde etkinlikler yapacaklar. Ayrıca Web 2.0 araçlarını kullanarak öğrencilerin eğlenerek değerleri hikayelerle somutlaştırması, klasik yöntemlerin dışına çıkarak öğrencilerin değerleri davranışa dönüştürmesi hedefleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın