YÖGEP toplantısı yapıldı

YÖGEP toplantısı yapıldı NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı ilçe milli eğitim müdürlüğünde YÖGEP toplantısı yapıldı. 2020 2021 Eğitim Öğretim Yılı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen Yönetici Gelişim Program (YÖGEP) toplantısı Şube Müdürü Osman Emlik başkanlığında toplanılarak yapıldı.  Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim, dönüşüm ve […]

 YÖGEP toplantısı yapıldı

01.12.2020 - 13:09

Güncelleme : 01.12.2020 - 13:09

YÖGEP toplantısı yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı ilçe milli eğitim müdürlüğünde YÖGEP toplantısı yapıldı.

2020 2021 Eğitim Öğretim Yılı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen Yönetici Gelişim Program (YÖGEP) toplantısı Şube Müdürü Osman Emlik başkanlığında toplanılarak yapıldı. 

Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu çerçevede Genel Müdürlük tarafından “Yönetici Gelişimi Planı” (YÖGEP) hazırlandı.

Söz konusu program ile Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan eğitim lideri okul yöneticilerin; Eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemeleri, Mevzuat bilgisi bağlamında görev, hak ve sorumluklarının farkında olmalarını, Eğitim-öğretim süreçlerinin iyi planlanmasında, bütün öğrencileri kapsayacak etkili öğrenmenin gerçekleşebileceği sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında yetkinliklerini arttırmalarını, Eğitim alanındaki ulusal ve uluslararası gelişmelerle ilgili güncel bilgiler edinmelerini, Öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini ve öğretmenlerin kapasitesinden ve yeterliliklerinden yararlanmalarını, 

Eğitim yöneticiliğindeki bilgi, birikim ve tecrübelerini meslektaşları ile istişare etmelerini ve paylaşmalarını, Millî, manevî, ahlâkî, insanî ve kültürel değerlerimizle ilgili farkındalıklarını arttırmak ve bu değerlerin eğitime yansımalarını gözetmelerini, Kültürel çeşitliliklerimizi ve eğitimle olan ilişkisini fark etmelerini, Öğretmen, öğrenci, meslektaş, aile ve eğitimin diğer paydaşları ile etkili iletişim ve iş birliği kurmalarındaki farkındalıklarını, Öz değerlendirme yaparak, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalara katılmalarını, Okulda olumlu okul iklimi ve kurum kültürü, katılımcı demokrasi, işbirliği ve hoşgörü ortamı oluşturmalarını, Yönetimsel, finansal ve eğitimsel alanlarda çevreyle olan ilişkilerini geliştirmelerini, Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün eğitim politikaları, güncel öncelikleri ve yeni uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmalarını, bu çerçevede okul misyonu ve hedeflerini belirlemelerini sağlamak hedeflendi.

Bu çerçevede ilçemizde Ekim-Kasım ayı etkinlikleri kapsamında Okul yönetiminde bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkili ve verimli kullanımı e-okul, MEBBİS, EBA uygulamaları, dogm.meb.gov.tr, religiouseducation.meb.gov.tr, dinogretimi.meb.gov.tr, dkab.meb.gov.tr, dinogretimiokullar.meb.gov.tr, hafiz.meb.gov.tr, dogm.eba.gov.tr gibi ve web sitelerinin incelenmesi, Eğitimin niteliğini geliştirmede Kalite Takip Sisteminin yeri ve önemi konulu toplantı düzenlendi.

Eğitimde ayrıca EBA Akademik Destek, EBA E-Portfolyo modülleri tanıtıldı.Öğrencilerin birebir takiplerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verildi. Toplantıda COVID-19 salgın tedbirlerine uyuldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın