Hacıbektaş Belediyesinden uyarılar

Hacıbektaş Belediyesinden uyarılar NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediyesi Cuma gününden itibaren başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ve bu yönde alınan kararlarla ilgili ilçe halkını uyardı. Cuma saat 20.00’den itibaren geçerli olacak tedbirler; Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. […]

 Hacıbektaş Belediyesinden uyarılar

19.11.2020 - 13:06

Güncelleme : 19.11.2020 - 13:07

Hacıbektaş Belediyesinden uyarılar

NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediyesi Cuma gününden itibaren başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ve bu yönde alınan kararlarla ilgili ilçe halkını uyardı.

Cuma saat 20.00’den itibaren geçerli olacak tedbirler;

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek.

Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Çalışanlar hariç olmak üzere, 20 yaş altındaki gençler ve 65 yaş üstü vatandaşlar, günün yalnızca 10:00-16:00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

Kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Sokaklarda belirlenen alanlarda sigara yasağı sürecek.

İl Hıfzısıhha Kurulları bu uygulamayı genişletebilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın