Yaz kuran kursları başladı

Yaz kuran kursları başladı NEVŞEHİR(MHA) Her yıl binlerce çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur’an Kursları, Nevşehir’de 5 yüzü aşkın camii ile Kur’an kurslarında başladı. Nevşehir İl Müftülüğünce bu yıl 5 yüzü aşkın cami ile Kur’an kurslarında düzenlenecek olan yaz Kur’an kursları dün itibarıyla başladı. Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak […]

 Yaz kuran kursları başladı

07.07.2021 - 12:28

Güncelleme : 07.07.2021 - 12:28

Yaz kuran kursları başladı

NEVŞEHİR(MHA) Her yıl binlerce çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur’an Kursları, Nevşehir’de 5 yüzü aşkın camii ile Kur’an kurslarında başladı.

Nevşehir İl Müftülüğünce bu yıl 5 yüzü aşkın cami ile Kur’an kurslarında düzenlenecek olan yaz Kur’an kursları dün itibarıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur’an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları ekseninde tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de başladı.

Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur’an Kurslarına her yıl binlerce çocuk ve genç kayıt oluyor.

Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur’an Kurslarına göndermek isteyen anne babalar için başvurular, cami, kurs veya “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden 11 Temmuz’a kadar devam ediyor.

Kurslara kimler kayıt olabiliyor?

Yaz Kur’an Kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt olabilecek.

Bu kapsamda, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur’an kursuna bizzat giderek veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruptaki öğrencilere sadece yüz yüze Kur’an ve dini bilgiler eğitimi verilecek.

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek ancak eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve eğitimler sadece çevrim içi olarak yapılacak.

Kur’an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek.

Koronavirüs tedbirleri nasıl uygulanacak?

Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de 5 Temmuz Pazartesi başlayan Kur’an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın