YANAR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

AK PARTİ İL BAŞKANI YANAR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, bütün öğretmenlerin gününü kutladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, ‘’Millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın […]

 YANAR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

24.11.2020 - 11:24

Güncelleme : 24.11.2020 - 11:24

AK PARTİ İL BAŞKANI YANAR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, bütün öğretmenlerin gününü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, ‘’Millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı, Öğretmenler Günü olarak hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız’’ dedi.

Yanar, mesajında şunları söyledi;

“Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın