Üretici çiftçiler sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu

Üretici çiftçiler sokağa çıkma yasağından muaf tutulduNEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesinde sokağa çıkma yasağı istisnalar muaf olan kurum ve kişiler arasında yer alarak sokağa çıkma yasağından muaf tutuldular.Ayrıca alınan son kararlar gereğince toplum sağlığı için 02 Aralık […]

 Üretici çiftçiler sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu

03.12.2020 - 9:05

Güncelleme : 03.12.2020 - 9:05

Üretici çiftçiler sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu
NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesinde sokağa çıkma yasağı istisnalar muaf olan kurum ve kişiler arasında yer alarak sokağa çıkma yasağından muaf tutuldular.
Ayrıca alınan son kararlar gereğince toplum sağlığı için 02 Aralık 2020 gününden itibaren Ürgüp Ziraat Odası mesai saatleri; Sabah 10:00 – 12:00, Öğlen 13:00 – 16:00 saatleri olarak düzenlendi.
Oda Başkanı Mustafa Korkmaz, “Kontroller esnasında ÇKS (çiftçi belgenizi) ibraz etmeniz gerekmektedir. Ziraat odamızdan belgeyi alabilirsiniz. Kolluk kuvvetlerimize yardımcı olunmasını rica ederiz. Üretim her koşulda devam edecek. Özellikle böyle bir salgın hastalık döneminde gıdaya daha da ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde, gayretle her koşulla mücadele ederek üretim yapan çiftçilerimize teşekkür ediyor, ürünlerinin ve kazançlarının bol bereketli olmasını diliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın