Tedbirlere uyalım, korona’dan kurtulalım

Tedbirlere uyalım, korona’dan kurtulalım NEVŞEHİR(MHA) Yalnızca sosyal hayatta değil, çalışma hayatında da kurallara sıkı sıkıya uyulması gerekiyor. Özellikle evlerinde yaşlı ya da riskli grupta yer alan aile fertleri tedbirlere uymalı. Tedbirlere ve kurallara uyulması ile ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, “Pandemi ile yaşamak vatandaşlarımızı hem ruhsal anlamda hem de […]

 Tedbirlere uyalım, korona’dan kurtulalım

02.02.2021 - 10:30

Güncelleme : 02.02.2021 - 10:30

Tedbirlere uyalım, korona’dan kurtulalım

NEVŞEHİR(MHA) Yalnızca sosyal hayatta değil, çalışma hayatında da kurallara sıkı sıkıya uyulması gerekiyor. Özellikle evlerinde yaşlı ya da riskli grupta yer alan aile fertleri tedbirlere uymalı.

Tedbirlere ve kurallara uyulması ile ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, “Pandemi ile yaşamak vatandaşlarımızı hem ruhsal anlamda hem de fiziki anlamda zorluyor. Ancak alınan tedbirler vatandaşlarımızın daimi sağlıklarının kalıcı olması için. Kasım ayı ortaları ile başlayan tedbirlerin önümüzdeki haftalarda da sürmesini bekliyoruz. Tedbirler nedeni ile vaka sayılarında ciddi düşüş yaşandı, yaşana düşüş ile sağlıkçı arkadaşlarımız rahat bir nefes aldı diyebilirim. Ancak, son 15 gündür bir artış gözleniyor. Bu artışın sebebi tedbirlerden bir miktar sıkılan vatandaşlarımızın hal ve hareketlerine gereken özeni göstermemesinden kaynaklanıyor. Bugünleri de birbirimizle dayanışma içinde aşacağız. Sağlık personeli olarak geçtiğimiz günlerde özlük haklarımız ve gelir durumumuzla ilgili taleplerimiz devam ediyor. Bizler salgında en ön safta savaşan neferleriz. Aylardır mesai kavramı olmaksızın çalışıyoruz. Ailelerimizden uzaktayız. Vatandaşlarımızın bu gerçekleri görerek bizlere yardımcı olmaları gerekiyor. O yüzden “Evde Kal Nevşehir” diyoruz. Gerekmedikçe dışarı çıkmayalım” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın