Tarihi camilerin akıbeti belirsiz

Tarihi camilerin akıbeti belirsiz NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezindeki 3 tarihi camide ortak bir kaderi paylaşıyor. 1’i restorasyon için ibadete kapalı, diğer ikisi ise cemaatsizlikten. İl merkezindeki en önemli tarihi eserlerden biri olan Kurşunlu Camiinde başlatılan restorasyon çalışmaları nedeniyle cami ibadete kapanmıştı. Yine il merkezindeki önemli tarihi ibadethanelerden olan Kara ve Kaya camileri ise kentsel dönüşüm […]

 Tarihi camilerin akıbeti belirsiz

01.02.2021 - 9:44

Güncelleme : 01.02.2021 - 9:44

Tarihi camilerin akıbeti belirsiz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezindeki 3 tarihi camide ortak bir kaderi paylaşıyor. 1’i restorasyon için ibadete kapalı, diğer ikisi ise cemaatsizlikten.

İl merkezindeki en önemli tarihi eserlerden biri olan Kurşunlu Camiinde başlatılan restorasyon çalışmaları nedeniyle cami ibadete kapanmıştı. Yine il merkezindeki önemli tarihi ibadethanelerden olan Kara ve Kaya camileri ise kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde Kale ve civarındaki yerleşim alanlarının boşaltılması nedeniyle uzun bir zamandır cemaatsiz bir ibadethane haline dönüştü.

Bu camiler içerisinde Kurşunlu camiindeki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla bu cami yeniden ibadete açılacak ancak diğer iki tarihi camiinin akıbeti sırrını koruyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın