Sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi güçlendiren Ahilik kültürünü yaşatalım

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalışkaner, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Çalışkaner mesajında; “Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘geleneği olmayanın geleceği de olmaz’ diyor. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye için beşeri, sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi bugünlere taşıyan geleneğimizi koruyalım. İşlerimize, iş yerlerimize, üretimimize ve ürünlerimize aklı ve ahlakı rehber alan Ahilik ruhunu hakim kılalım. […]

 Sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi güçlendiren Ahilik kültürünü yaşatalım

14.09.2020 - 15:16

Güncelleme : 14.09.2020 - 15:16

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalışkaner, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Çalışkaner mesajında; “Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘geleneği olmayanın geleceği de olmaz’ diyor. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye için beşeri, sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi bugünlere taşıyan geleneğimizi koruyalım. İşlerimize, iş yerlerimize, üretimimize ve ürünlerimize aklı ve ahlakı rehber alan Ahilik ruhunu hakim kılalım. Kendileri bir şeyi ölçerek aldıkları zaman tam alan; ama insanlara bir şeyi ölçüp tartarak verdiklerinde eksik tutan kimselerden olmaktan uzak duralım. Başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, bu hafta vesilesiyle gerçekleştirilecek etkinliklerin hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın