“Sıranız geldiğinde mutlaka aşınızı olun”

“Sıranız geldiğinde mutlaka aşınızı olun” NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hakan Gürbüz yaptığı açıklamada Vatandaşların aşı olmak konusunda hassasiyet göstermelerini istedi. Gürbüz, “Bildiğiniz üzere tüm Türkiye’de Covid 19 ( Çin virüsü )ile ilgili aşılama çalışmaları başlamıştır. Bugün itibariyle Nevşehir ili   75 yaş üzerinde  alılama oranımız %48,76 yüzde kırk dokuz  civarındadır. Türkiye genelinde bu […]

 “Sıranız geldiğinde mutlaka aşınızı olun”

12.02.2021 - 13:11

Güncelleme : 12.02.2021 - 13:11

“Sıranız geldiğinde mutlaka aşınızı olun”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hakan Gürbüz yaptığı açıklamada Vatandaşların aşı olmak konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

Gürbüz, “Bildiğiniz üzere tüm Türkiye’de Covid 19 ( Çin virüsü )ile ilgili aşılama çalışmaları başlamıştır. Bugün itibariyle Nevşehir ili   75 yaş üzerinde  alılama oranımız %48,76

yüzde kırk dokuz  civarındadır.

Türkiye genelinde bu oranla 81 şehir arasında 39 .sıradayız.

Yine bilim kurulunun ve ilgili yetkililerin açıklamalarına bakacak olursak tahminen aşılama oranları yüzde altmış üzeri olan şehirlerde normalleşmeye müsaade edilecektir.

Ayrıca Covid 19lu hasta sayısı daha önce ciddi oranda düşmüşken bugünlerde yavaş yavaş tekrar artmaktadır. Şayet bu aşı oranları ile gidersek uzun bir süre normalleşme ihtimali görülmemektedir. Bugün itibari ile yetmiş yaş ve üzeri aşılama programı başlamıştır. 65 yaş ve üzeri ise yarın yani 12.02.2020 tarihi itibari ile randevu alabilecektir. Aşılar randevu ile yapılmaktadır. MHRS,e- nabız ve 182 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Aşı için hastaneden, aile sağlığı merkezlerinden ve yatalak hastalar için sağlık müdürlüğünden randevu alınabilir. Sevgili Nevşehirliler ; İleri yaşlardaki aile büyükleriniz için randevu alın onlara yardımcı olun, aşı olmaları için teşvik edin, zamanı ve sıranız geldiğinde aşınızı mutlaka olun. Bu hem onların hem sizlerin sağlığı için çok önemlidir. Lütfen sağlınız için, aileniz için, işiniz için, memleketiniz için aşı olun ve aşı olunmasını teşvik edin” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın