Şevval Umresi başlıyor

Şevval Umresi başlıyor NEVŞEHİR(MHA) 2 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen umre ziyaretleri Ramazan ayını müteakip yapılacak Şevval Umresi ile başlıyor. Konaklama türlerine göre 11 günlük umre programları düzenlenecek olan Şevval ayı umre turları 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre organizasyonu ile Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umreye gitmek üzere kayıtlarını yaptırmak […]

 Şevval Umresi başlıyor

27.04.2022 - 12:47

Güncelleme : 27.04.2022 - 12:47

Şevval Umresi başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) 2 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen umre ziyaretleri Ramazan ayını müteakip yapılacak Şevval Umresi ile başlıyor.

Konaklama türlerine göre 11 günlük umre programları düzenlenecek olan Şevval ayı umre turları 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre organizasyonu ile Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umreye gitmek üzere kayıtlarını yaptırmak için İl Müftülüğüne ilk gelen ise Serttaş ailesi oldu. Serttaş ailesi, Şevval Ayı Umresi kayıtlarının başlaması nedeniyle İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu’na gelerek, 11 günlük 1.umre turuna kaydını yaptırdı.

Umre turuna ilk kayıt yaptıran umreci adayını tebrik eden Hac ve Umre Bürosu Personeli Dursun Dere, Yaşa Serttaş’a kayıt olduklarına dair formu ve çantalarını hediye etti.

Kutsal topraklara gidecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını belirten Serttaş, “Rabbim bu heyecanı bütün Müslümanlara yaşatsın. Bu tarif edilemez bir heyecan” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın