Sertifikalı tohumluk desteği ödemeleri hesaplara geçti

Sertifikalı tohumluk desteği ödemeleri hesaplara geçti NEVŞEHİR(MHA) 2019 yılı sertifikalı tohumluk üretim desteği olan 8,2 Milyon TL. üreticilerin hesaplarına yatırıldı.   Bölgemizde Patates siğil hastalığı nedeniyle uygulanan karantina ve sertifikalı tohumlukların kullanımının avantajları nedeniyle Bakanlıkça verilen bu destek bölgemiz açısından ayrı bir önem taşımakta. Tescil edilmiş çeşitlerden elde edilen tarla ve laboratuvar kontrolleri neticesinde standartlara uygunluğu […]

 Sertifikalı tohumluk desteği ödemeleri hesaplara geçti

01.01.2021 - 13:02

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:24

Sertifikalı tohumluk desteği ödemeleri hesaplara geçti

NEVŞEHİR(MHA) 2019 yılı sertifikalı tohumluk üretim desteği olan 8,2 Milyon TL. üreticilerin hesaplarına yatırıldı.  

Bölgemizde Patates siğil hastalığı nedeniyle uygulanan karantina ve sertifikalı tohumlukların kullanımının avantajları nedeniyle Bakanlıkça verilen bu destek bölgemiz açısından ayrı bir önem taşımakta.

Tescil edilmiş çeşitlerden elde edilen tarla ve laboratuvar kontrolleri neticesinde standartlara uygunluğu belirlenmiş genetik potansiyeli yüksek sertifikalı tohumlukların verim kabiliyeti de yüksek. Bu anlamda üreticilere destek olmak adına 3 firmanın 23 Bin ton üretimi karşılığında 4,5 Milyon TL destek ödemesi daha önce yapılmıştı.

14 firmanın müracaatları neticesinde 45 Bin ton Sertifikalı Patates Tohumu üretimine 8,2 Milyon TL destek hesaplarına yatırıldı. 3. Dönem olarak başvuruda bulunan firmaların ise desteğe ilişkin işlemleri ise devam etmekte.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın