NTSO’DA TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI

NTSO’DA BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası işbirliğinde 22 Aralık Salı günü Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Ziraat Bankası Nevşehir Şube Müdürlüğü ve Sanayi Şube Müdürlüğü ile Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokol töreni düzenlendi. Protokol Töreninde, Ziraat Bankası Nevşehir Şube Müdürü Yusuf Kasap, Ziraat Bankası […]

 NTSO’DA TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI

22.12.2020 - 15:21

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:28

NTSO’DA BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası işbirliğinde 22 Aralık Salı günü Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Ziraat Bankası Nevşehir Şube Müdürlüğü ve Sanayi Şube Müdürlüğü ile Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokol töreni düzenlendi.

Protokol Töreninde, Ziraat Bankası Nevşehir Şube Müdürü Yusuf Kasap, Ziraat Bankası Sanayi Şube Müdürü Mustafa Karakuzu ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız hazır bulundu.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız gerçekleştirdiği konuşmasında, öncelikle Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanı’nın 10 Aralık 2020 tarihinde Birlik Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirildiğini, yapılan protokol ile ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı için işbirliğine gidildiğini belirtti.

Parmaksız ayrıca “Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ziraat Bankası ile çok önemli bir işbirliğini başlattık.Tüm üyelerimize, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getiriyoruz. Böylece tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlıyoruz.” dedi.

Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açtıklarını belirten Parmaksız, “Bu sayede, üreticilerimiz ve satıcılarımız, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecekler. Sattıkları mal bedelini, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli alacaklar. Böylece nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. 1,5 seneye ulaşan kredi imkânına kavuşacaklar. Ödemelerini, esnek vadelendirme ile yapacaklar. Böylece nakit akışlarını rahatlatacaklar. Yani kısaca, mal almak gerekince, bu kart ile para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da, bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil ediyor.”dedi.

Üyelerimizin bu sisteme erişimlerinde elimizden gelen tüm desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Parmaksız, “Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederek, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmaya davet ediyorum.” dedi.

Ziraat Bankası Müdürleri Kasap ve Karakuzu ise “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünümüzle alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye iş yeri ve kurumsal kart altyapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz. Bu sistemle, zincirdeki riskleri ortadan kaldırarak ticaretin daha etkin ve verimli yapılmasını desteklediklerini, alıcının finansman ihtiyacını karşıladıklarını, üretim, istihdam ve ticarette istikrar ve devamlılığı sağladıklarını dile getirerek, protokolün Nevşehir’imize, üreticimize, tüccarımıza, tüketicimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dediler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın