Müftülük personeline afet eğitimi

Müftülük personeline afet eğitimi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi Afet ve Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibine “Afet Farkındalık Eğitimi” düzenlendi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından ilan edilen “2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı” faaliyetleri kapsamında din görevlilerine yönelik İl Müftülüğü […]

 Müftülük personeline afet eğitimi

01.10.2021 - 12:10

Güncelleme : 01.10.2021 - 12:10

Müftülük personeline afet eğitimi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi Afet ve Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibine “Afet Farkındalık Eğitimi” düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından ilan edilen “2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı” faaliyetleri kapsamında din görevlilerine yönelik İl Müftülüğü Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezi toplantı salonunda seminer düzenlendi.

Pandemi tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen seminerde konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, afetler konusunda bilinçlenmenin gerektiğini ve bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığına düşen görevin manevi yönden desteklemek olduğunu hatırlattı.

Nevşehir Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü Eğitmeni Volkan Taşçı, afet ve acil durumlarda yapılması gerekenler, çevredeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri başlıklı konuların sunumunu gerçekleştirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın