MEMUR MAAŞ ZAMMINDAKİ YETERSİZLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ

TÜRK EĞİTİM SEN; BUGÜNKÜ ZİYARETLERİNDE YÜKSEK ENFLASYONA VE MEMUR MAAŞ ZAMMINDAKİ YETERSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ. Tes Başkanı Urgenç; Ayçiçek yağına yapılan fiyat güncellemesini yapın yeter. Dedi. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Başkan yardımcısı Önder Doğan, Kadın Komisyon Başkanı Ayşegül Baki, Tes Derinkuyu Başkanı Hakan Köse bugün Derinkuyu ilçesindeki köy ve kasaba okullarını ziyaret […]

 MEMUR MAAŞ ZAMMINDAKİ YETERSİZLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ

17.02.2021 - 2:53

Güncelleme : 17.02.2021 - 2:58
TÜRK EĞİTİM SEN; BUGÜNKÜ ZİYARETLERİNDE YÜKSEK ENFLASYONA VE MEMUR MAAŞ ZAMMINDAKİ YETERSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ.
Tes Başkanı Urgenç; Ayçiçek yağına yapılan fiyat güncellemesini yapın yeter. Dedi.
Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Başkan yardımcısı Önder Doğan, Kadın Komisyon Başkanı Ayşegül Baki, Tes Derinkuyu Başkanı Hakan Köse bugün Derinkuyu ilçesindeki köy ve kasaba okullarını ziyaret ederek memurun toplu sözleşme sürecindeki yetkili etkisiz sendikanın sendikal beceriksizliği sonucunda enflasyona yenik düştüğünü belirttiler.
Başkan Urgenç; İşçi ve asgari ücretli çalışanlara %20’nin üzerinde zam yapılırken Memurun %3’e mahkum edilmesinin nedenlerinden birisi de yetkili sendikanın etkisizliğidir. Diyerek 2021’de toplu sözleşme yetkisinin memurlar tarafından Türkiye Kamu Sen’e verilmesi gerektiğini söyledi. Toplu sözleşmede atılan yanlış imzaların bedelini memur ve emekliler ödememelidir. Türkiye Kamu-Sen kamu çalışanlarının gerçek temsilcisi olarak her daim çalışanların ve emeklilerin hizmetindedir. Daha fazla maddi kayıplar yaşamadan kamu çalışanlarının yetkiyi ehline verme zamanı gelmiştir. İfadesini kullandı.
Urgenç, öğretmen ve eğitim çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamada belki muhataplarımız, hükümet, işveren, sendikamsı yapılar anlar diye sembolik olarak birer litre Ayçiçek yağı vereceğiz. Bize bir yılda Ayçiçek yağına yapılan zam kadar zam yapın başka bir şey istemiyoruz. İfadesini kullandı.
Başkan Urgenç; açıklamasını Değerli meslektaşlarım bugün enflasyon karşısında eziliyoruz. Düşünün temel mutfak ihtiyaçlarına %30’un üzerinde zam yapılmış, hatta vergiye bile zam yapılmış Ayçiçek yağına bir yılda yapılan zam %60, iken biz emekçilere yapılan zam ise %3 bunu kabül etmiyoruz. Her platformda da gündeme taşıyacağız. Sözleri ile tamamladı.
Başkan Urgenç, Memur Sen’in toplu sözleşme sürecinde izlediği yanlış poltikayı eleştirdi. Türk-İş, Hak-İş ve Disk’le birlikte masaya oturup çalışanların hakkını birlikte savunurken, Memur Sen ben yetkili sendikayım bu sendikaların bur da ne işi var söylemiyle diğer sendikalarla mücadele ederek Türkiye Kamu Sen’i bertaraf etmeye çalıştı. Türkiye Kamu Sen size açık çek vermişti. Kamu çalışanları ve emekliler lehine atacağınız her adımda, alacağınız her eylem kararına destek verdi. Siz ne yaptınız işveren ile kapalı kapılar arkasında farklı pazarlıklara giriştiniz. Tiyatro oynadınız. Bugün memurların enflasyon karşısında ezilmesindeki en büyük pay size aittir. dedi.
Türk Eğitim Sen Nevşehir yönetim kurulu üyeleri açıklamalarını yaptıktan sonra eğitim çalışanlarına enflasyona ve memurlara yapılan zammın düşüklüğüne dikkat çekmek için Ayçiçek yağı dağıttı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın