“İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızı çalışır hale getireceğiz”

“İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızı çalışır hale getireceğiz” NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı, İş İnsanı Yüksel Babaoğlu, oda seçimlerinin Ekim ayında yapılmasının beklendiğini dile getirirken tüm Nevşehir halkının da bayramını kutladı. Yaklaşık 10 ay önce başlattıkları Yeni Nesil Ticaret ve Sanayi Odası Harekatının günden güne büyüdüğünü söyleyen NTSO Başkan adayı, iş insanı […]

 “İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızı çalışır hale getireceğiz”

02.05.2022 - 15:11

Güncelleme : 02.05.2022 - 15:11

“İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızı çalışır hale getireceğiz”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı, İş İnsanı Yüksel Babaoğlu, oda seçimlerinin Ekim ayında yapılmasının beklendiğini dile getirirken tüm Nevşehir halkının da bayramını kutladı.

Yaklaşık 10 ay önce başlattıkları Yeni Nesil Ticaret ve Sanayi Odası Harekatının günden güne büyüdüğünü söyleyen NTSO Başkan adayı, iş insanı Yüksel Babaoğlu, “Yaklaşık 10 ay öncesinde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olacağımızı açıkladık. Bu süreyi çok güzel bir şekilde değerlendirdik. Saha çalışmalarımızı yaptık ve insanlarla bire bir temaslarda bulunduk. İsmini yeni nesil ticaret odası koyduğumuz bu hareketimiz kendisini ihmal edilmiş, uzaklaştırılmış ve unutulmuş hisseden odamız üyelerinin bir harekatı. Bu harekatımız meyvelerini vermeye başladı. Çığ gibi büyüyen bu harekatımız sayesinde çok geniş kitlelere ulaştık. Ben artık bu oluşuma bir ordu diyorum. Bunu özellikle ramazan bayramının ardından başlatacağımız hareketimizle insanlara da göstereceğiz. 10 aylık süreyi mutluluk içerisinde geçirdik. 5 aylık bir süremiz kaldı seçime. Nisan’da seçim olacak diye bir söylenti vardı ama seçimin Ekim’de olacağı belirtildi. Muhtemelen bayram sonunda da resmi açıklama yapılır diye düşünüyorum. Biz bize yakın illerdeki gelişmeleri de takip ediyoruz. Yapılan ya da yapılamayan çalışmaları da anlatıyoruz. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının son dönemlerdeki çalışmaları dikkat çekici. Nevşehir Ticaret ve Sanayi odasının sahiplenmeyip elinden kaçırdığı bazı fabrikalar var. Bu yatırımlar Aksaray’da yakın zamanda faaliyetlerine başlayacaklar. Bir fabrikada 5 bin kişinin istihdam edileceği açıklandı. Bunlar çalışan ve çalışmayan odalar arasındaki farkı göstermek adına önemli. Bakanlığın illerdeki organize sanayi kapasite ve büyüklük araştırmasında Nevşehir ne yazık ki en son sırada yer aldı. Şırnak, Hakkari, Mardin, Siirt bizim önümüzde. Türkiye de son sırada olmayı biz içimize sindirebilir miyiz?. Biz bu durumu da üyelerimize anlatıyoruz. Anlatmaya da devam edeceğiz. Şu anda Nevşehir’de ticaret ve sanayi odasının yapısını değiştirebilecek çok büyük rüzgar esiyor. 10-15 senedir Ticaret ve Sanayi odamızın hantal bir durumda kaldığını görüyor üyelerimiz. Biz de inşallah ticaret ve sanayi odamızı çalışır bir hale getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Nevşehir halkımızın Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın