Hafızlık tespit sınavı yapılacak

Hafızlık tespit sınavı yapılacak NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşlerdi Başkanlığınca Kur’an kurslarında okuyan ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik 11  Ocak  2021 tarihinde başlamak üzere başvuru durumuna göre, sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde 2021 yılı I. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı yapılması ilgi olur ile uygun görüldü. İl Müftülüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “1. […]

 Hafızlık tespit sınavı yapılacak

08.12.2020 - 12:33

Güncelleme : 08.12.2020 - 12:33

Hafızlık tespit sınavı yapılacak

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşlerdi Başkanlığınca Kur’an kurslarında okuyan ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik 11  Ocak  2021 tarihinde başlamak üzere başvuru durumuna göre, sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde 2021 yılı I. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı yapılması ilgi olur ile uygun görüldü.

İl Müftülüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “1. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle öğrenci, veli ve öğreticilerin sağlık durumlarının risk altına girmemesi için söz konusu sınava müracaat sayısı 10 ve daha fazla olan illerde sınav il müftülüğünde, müracaat sayısı daha az olan illerde ise sınav en yakın il müftülüğünde yapılacaktır. 2. Sınav müracaatları alınırken, 1. maddede belirtilen husus, başvuruda bulunan adaya müftülüklerce mutlaka bildirilecek. 2. Sınava ilişkin yapılacak iş ve işlemlerde, ekli sınav duyurusunda belirtilen hususlar esas alınacak” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın