FARK YARATAN MÜZİK EĞİTİMİ!

FARK YARATAN MÜZİK EĞİTİMİ! Altınyıldız Kreş ve Anaokulu Olarak Sanatçıları Tanımaya Tanıtmaya Devam Ediyoruz. Neşet Ertaş’tan Beethoven’e kadar her ay bir sanatçı tanıtılıyor. Eylül ayında Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş programını gerçekleştiren Altınyıldız Kreş ve Anaokulu, Ekim ayında Beethoven’i tanıdılar. Türk ve Dünya müzik ustalarını tanıyan öğrencilerimiz, geleneklerimizden kopmadan evrensel kültürü tanımaktadır. Bu ayın sanatçısı Beethoven’dı. […]

 FARK YARATAN MÜZİK EĞİTİMİ!

26.10.2020 - 16:49

Güncelleme : 26.10.2020 - 16:49

FARK YARATAN MÜZİK EĞİTİMİ!

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu Olarak Sanatçıları Tanımaya Tanıtmaya Devam Ediyoruz.

Neşet Ertaş’tan Beethoven’e kadar her ay bir sanatçı tanıtılıyor.

Eylül ayında Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş programını gerçekleştiren Altınyıldız Kreş ve Anaokulu, Ekim ayında Beethoven’i tanıdılar.

Türk ve Dünya müzik ustalarını tanıyan öğrencilerimiz, geleneklerimizden kopmadan evrensel kültürü tanımaktadır.

Bu ayın sanatçısı Beethoven’dı. 1770 yılında Almanya’da doğan Beethoven besteleri ve ilginç yaşam öyküsüyle 19. Yy klasik müziğinin dehası bestecisi ve piyanistidir. Küçük yaşta müzik ve piyanoyla tanışmış olup ilk müzik öğretmeni babası olmuştur. 20’li yaşların sonunda işitme kaybı başlamasına rağmen müziği hiç bırakmamıştır. Müziğe olan bu tutkusunu Beethove’i canlandıran öğretmenimizden dinlemek çok keyifliydi.

Hayat hikâyesini dinledikten sonra bizlere müthiş eserlerinden oluşan güzel bir konser verirken, bu önemli bestecimizi yakından görmek ve dinlemek hepimizi çok heyecanlandırdı ve mutlu etti.

Mutlu çocukların okulunda mutluluk devam ediyor.

26.10.2020

Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın