Oylardaki düşüş nasıl açıklanabilir?

Oylardaki düşüş nasıl açıklanabilir? NEVŞEHİR(MHA) AK Parti 1998 ve 2023 milletvekilliği genel seçimlerinde aldığı oylarla iki milletvekili çıkardı. Ancak her iki seçimde alınan oylarda yaşanan düşüş dikkatlerden kaçmıyor. 1998 Yılında yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde il genelinde % 53 oy oranına ulaşarak Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’yi Türkiye Büyük Millet Meclisine göndermeyi başaran AK Parti Üçüncü […]

 Oylardaki düşüş nasıl açıklanabilir?

01.06.2023 - 16:58

Güncelleme : 01.06.2023 - 16:58

Oylardaki düşüş nasıl açıklanabilir?

NEVŞEHİR(MHA) AK Parti 1998 ve 2023 milletvekilliği genel seçimlerinde aldığı oylarla iki milletvekili çıkardı. Ancak her iki seçimde alınan oylarda yaşanan düşüş dikkatlerden kaçmıyor.

1998 Yılında yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde il genelinde % 53 oy oranına ulaşarak Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’yi Türkiye Büyük Millet Meclisine göndermeyi başaran AK Parti Üçüncü sıra adayı Emre Çalışkan’ı meclise gönderememişti.

2023 Mayıs ayında yapılan milletvekilliği genel seçimlerinde ise % 39.5 oranında oy alan aynı AK Parti yeniden iki milletvekilliğini kazanarak bu kez Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan’ı meclise gönderirken bu kez eski il başkanlarından M. Rauf Yanar’ı gönderemedi.

Son iki genel seçim

de bir kez CHP’ye, bir kez ittifak ortağı olduğu MHP’ye üçüncü milletvekilliğini kaptıran partide oylarda yaşanan düşüş İl Başkanı Ali Kemikkıran tarafından nasıl yorumlanıyor merak konusu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın