EBS eğitime ve eğitimciye kazandırmayı sürdürüyor

EBS eğitime ve eğitimciye kazandırmayı sürdürüyor NEVŞEHİR(MHA) Okullar arası spor yarışmaları kapsamında geçici görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları ve bu doğrultuda ek ders ücretinden faydalandırılmaları talebimiz kabul edilerek, Millî Eğitim Bakanlığı Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’da gerekli değişiklik yapıldı. Konuya ilişkin Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube […]

 EBS eğitime ve eğitimciye kazandırmayı sürdürüyor

28.11.2020 - 11:26

Güncelleme : 28.11.2020 - 11:26

EBS eğitime ve eğitimciye kazandırmayı sürdürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Okullar arası spor yarışmaları kapsamında geçici görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları ve bu doğrultuda ek ders ücretinden faydalandırılmaları talebimiz kabul edilerek, Millî Eğitim Bakanlığı Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’da gerekli değişiklik yapıldı.

Konuya ilişkin Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, “Personel Genel Müdürlüğü tarafından il millî eğitim müdürlüklerine gönderilen muhtelif görüş yazılarında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen okullar arası spor yarışmaları kapsamında geçici görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılamayacakları ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin ikinci fıkrası kapsamında ek ders ücretinden yararlanamayacakları yönünde mütalaada bulunulmuştu.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Bakanlığa başvurarak, okullar arası spor yarışmalarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin yarışma süresince görevli izinli sayılarak üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları gerektiği noktasında düzenleme talep etmiştik. Millî Eğitim Bakanlığı’nın bu talebimizin hakkını teslim ederek, yönetici ve öğretmenlerin mağduriyetini gidermesi, hepimiz için kazanım olmuştur” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın