URGENÇ; ÖSYM KAMU VİCDANINI RAHATLATACAK GEREKLİ ADIMLARI ATIP, KAMUOYUNU AYDINLATMALIDIR.

TES İL BAŞKANI URGENÇ; ÖSYM KAMU VİCDANINI RAHATLATACAK GEREKLİ ADIMLARI ATIP, KAMUOYUNU AYDINLATMALIDIR. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç hafta sonu yapılan KPSS sınavında sorulan bazı soruların bir yayınevinin deneme sınavında sorulan sorularla aynı veya benzer olduğu ile ilgili iddiaların basına ve sosyal medyaya yansıması ile ilgili bir açıklama yayınladı. Başkan Urgenç; Bu […]

 URGENÇ; ÖSYM KAMU VİCDANINI RAHATLATACAK GEREKLİ ADIMLARI ATIP, KAMUOYUNU AYDINLATMALIDIR.

04.08.2022 - 12:32

Güncelleme : 04.08.2022 - 12:32

TES İL BAŞKANI URGENÇ; ÖSYM KAMU VİCDANINI RAHATLATACAK GEREKLİ ADIMLARI ATIP, KAMUOYUNU AYDINLATMALIDIR.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç hafta sonu yapılan KPSS sınavında sorulan bazı soruların bir yayınevinin deneme sınavında sorulan sorularla aynı veya benzer olduğu ile ilgili iddiaların basına ve sosyal medyaya yansıması ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Başkan Urgenç; Bu toplum her sınav döneminde bir kaygı yaşıyor. Acaba sorularda su istimal yapılıyor mu? Bir yerlere servis mi ediliyor. Bu yüzden KPSS sınavında ki soruların veya benzerinin bir yayın evinin deneme sınavında sorulması bize 2010 KPSS’yi akıllara getiriyor. Türk Eğitim Sen geçmişte olduğu gibi şimdi de bu konunun takipçisi olacak ve üzerine düşeni yapacaktır. Dedi.

Başkan Urgenç açıklamasının devamında, ÖSYM tarafından Sosyal medyada yayınlanan sorular üzerinden tatmin edici açıklama yapılmalıdır. Gerekirse tüm örnekler üzerinden açıklamasını detaylandırarak iddialara açık şekilde cevap vermelidir. Gençlerimizin umut ve hayalleriyle kimse oynayamaz! KPSS iddialarına dair Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatması kıymetli bir adımdır. İddialar tüm boyutlarıyla tetkik edilmeli, aydınlatılmalı ve şeffaf şekilde ortaya konulmalıdır. Tek bir gencimizin dahi yüreğinde endişe kalmamalı, umut ve hayalleri tahrip edilmemelidir. İfadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın