Camilerimiz manevi huzuru bulduğumuz kutsal mekanlarımız

Camilerimiz manevi huzuru bulduğumuz kutsal mekanlarımız  NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, Camilerin manevi huzura ulaşılan kutsal mekanlar olduğunu söyledi. Başkan Cengiz Gülen, Camiler ve din görevlileri haftasını kutladığı mesajında; “Diyanet işleri başkanlığı tarafından 1986 yılında Ekim ayının ilk haftası “Camiler Haftası” olarak kabul edilmiş, Camilerdeki din görevlilerimizde camilerimizin ayrılmaz bir parçası […]

 Camilerimiz manevi huzuru bulduğumuz kutsal mekanlarımız

03.10.2020 - 11:19

Güncelleme : 03.10.2020 - 11:19

Camilerimiz manevi huzuru bulduğumuz kutsal mekanlarımız 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, Camilerin manevi huzura ulaşılan kutsal mekanlar olduğunu söyledi.

Başkan Cengiz Gülen, Camiler ve din görevlileri haftasını kutladığı mesajında; “Diyanet işleri başkanlığı tarafından 1986 yılında Ekim ayının ilk haftası “Camiler Haftası” olarak kabul edilmiş, Camilerdeki din görevlilerimizde camilerimizin ayrılmaz bir parçası oldukları için, 2003 yılından itibaren “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” adı ile kutlanmaktadır. Camilerimiz ibadet ettiğimiz, huzura kavuştuğumuz, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını en üst seviyede yaşadığımız kutsal alanlarımızdır. Bunun yanı sıra din görevlilerimiz ise dini bilgileri halkımıza doğru bir şekilde anlatarak gelecek nesillere aktarılmasında kilit bir rol oynamaktadırlar. Ben bu vesileyle “Camiler ve Din Görevlileri Haftasını” en içten dileklerimle kutluyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen bütün hayır sahiplerimize şükranlarımızı sunuyor, din görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın