Nevşehir’de bir ilk

Nevşehir’de bir ilk; “İşitme Engelliler İçin İşaret Diliyle Cuma Hutbesi… Nevşehir İl Müftülüğü Cuma namazında okunan hutbeyi işitme engelli vatandaşlara yönelik olarak işaret dili çevirisi ile irad etmeye başladı. Engelli vatandaşları sosyal hayata dahil edebilmek, yaşamlarını kolaylaştırmak ve Cuma günleri okunan hutbeyi anlamalarını sağlamak amacıyla Nevşehir Merkez Kapucubaşı Mahallesi’ndeki Fişekçi Camii’nde işaret dili hutbe çeviri […]

 Nevşehir’de bir ilk

27.02.2021 - 1:51

Güncelleme : 27.02.2021 - 1:51

Nevşehir’de bir ilk; “İşitme Engelliler İçin İşaret Diliyle Cuma Hutbesi…

Nevşehir İl Müftülüğü Cuma namazında okunan hutbeyi işitme engelli vatandaşlara yönelik olarak işaret dili çevirisi ile irad etmeye başladı.

Engelli vatandaşları sosyal hayata dahil edebilmek, yaşamlarını kolaylaştırmak ve Cuma günleri okunan hutbeyi anlamalarını sağlamak amacıyla Nevşehir Merkez Kapucubaşı Mahallesi’ndeki Fişekçi Camii’nde işaret dili hutbe çeviri uygulaması ile işitme engellilere yönelik hizmet verilmeye başladı.

Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “İşitme engelli vatandaşlarımızın hutbede verilen mesajı anlamaları en büyük haklarıdır. Bu kardeşlerimiz de okunan ayet ve hadisleri bizler gibi rahatlıkla anlama hakkına sahipler.” dedi. İşitme engellilere yönelik projelerin devam edeceğini belirten Altunkaya, “Engelli kardeşlerimizi camiimize bekliyoruz, Cuma hutbelerimizi bundan sonra kolaylıkla anlayabilecekler inşallah.” dedikten sonra bu çalışmaya emek verenleri tebrik edip kendilerine teşekkür ettiğini ifade etti.

Hutbeyi işaret diline çeviren Paslanmaz Camii İmam Hatibi Muhammed Fatih Duruş ise işitme engelli olmanın ibadetlere hiçbir engel teşkil etmediğini dile getirerek bu ihtiyacın karşılanması için başlatılan bu hizmette yer almaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın