“Bırakalım böyle çocukça şeyleri”

“Bırakalım böyle çocukça şeyleri” NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 112 acil sağlık merkezine gelen ihbarların % 50’sine yakın bölümünün yine asılsız ihbarlardan oluştuğunu dile getirirken bu konuda ailelerin çocuklarını eğitmesi gerektiğine de dikkat çekti. Asılsız ihbarların kabahatler kanuna göre bir cezası da bulunduğunu söyleyen İl Müdürü Ünlübay, “Daha önce bilindiği üzere kolluk […]

 “Bırakalım böyle çocukça şeyleri”

26.07.2023 - 8:13

Güncelleme : 26.07.2023 - 8:13

“Bırakalım böyle çocukça şeyleri”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, 112 acil sağlık merkezine gelen ihbarların % 50’sine yakın bölümünün yine asılsız ihbarlardan oluştuğunu dile getirirken bu konuda ailelerin çocuklarını eğitmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Asılsız ihbarların kabahatler kanuna göre bir cezası da bulunduğunu söyleyen İl Müdürü Ünlübay, “Daha önce bilindiği üzere kolluk kuvvetleri, biz, itfaiye gibi kuruluşlar ayrı ayrı çağrı sistemi kullanıyordu. İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla artık ortak çağrı merkezine geçildi. Şimdiki sistemde önce bir çağrı karşılayıcılar var. Onlar çağrıyı hangi kurumu ilgilendiriyorsa ona yönlendiriyorlar. Tabi ki hala asılsız ihbarlar sürüyor. Hala aldığımız çağrıların % 50 – % 60’ı asılsız. Kabahatler kanuna göre asılsız ihbarların bir cezası da var. Bu durum gerçekten bu hizmeti almayı bekleyen insanların mağdur edilmesi demek. 2023 yılına geldik. Böyle çocukça şeylerle uğraşmayalım. Asılsız ihbarların kimseye bir faydası da yok. Bu konuda yetişkinlerden ciddi bir sorun yaşamayacağı ancak ailelerin bu konularda da çocuklarını eğitmeleri gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın