Başkan Güneş’ten 29 Ekim mesajı

Başkan Güneş’ten 29 Ekim mesajı NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gürbüz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizden alınan güçle 99 yıl önce bugün, İlgili Haber MHP’de devir teslim töreni yapıldı “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını, geleceğini, bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. […]

 Başkan Güneş’ten 29 Ekim mesajı

29.10.2022 - 11:06

Güncelleme : 29.10.2022 - 11:06

Başkan Güneş’ten 29 Ekim mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gürbüz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizden alınan güçle 99 yıl önce bugün,

“Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını, geleceğini, bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devleti’nin hükümet şekli, Cumhuriyettir.”

İfadeleriyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli atılmıştır. Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz. İstiklal Harbinde, bölgesel ve küresel planlar yapan ve bu planları gerçekleştirmek için Türk milleti ve Türk devletinin olmadığı bir Anadolu hayali kuran emperyalist güçlere, kadim tarihinin köklerinden gelen, derin ruhuyla muazzam ve bir o kadar da müthiş bir cevap vermiştir. Milletin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur.

Bu anlamı büyük günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın