Başkan Çiftci İşçisin Yüzünü Yine Güldürdü

Başkan Çiftci İşçisin Yüzünü Yine Güldürdü Gülşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde %16 oranında zam taraflarca imza altına alındı. 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin sürekli işçi statüsüne geçmesinin ardından, 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle sendikal hak kazanan işçiler için yapılan görüşmelerde %16 zam ve bayram ikramiyeleri konusunda anlaşmaya varıldı. […]

 Başkan Çiftci İşçisin Yüzünü Yine Güldürdü

24.12.2020 - 4:24

Güncelleme : 24.12.2020 - 4:24

Başkan Çiftci İşçisin Yüzünü Yine Güldürdü

Gülşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde %16 oranında zam taraflarca imza altına alındı.

696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin sürekli işçi statüsüne geçmesinin ardından, 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle sendikal hak kazanan işçiler için yapılan görüşmelerde %16 zam ve bayram ikramiyeleri konusunda anlaşmaya varıldı. 3 yıllık yapılan sözleşmeden mutlu ayrılan işçi temsilcileri her zaman işçinin yanında olan Belediye Başkanı Fatih Çiftci’ye teşekkür ettiler.

Sözleşme sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Çiftci, ‘’Gülşehir’i imar ve inşa ederken emeğini esirgemeden çalışan mesai arkadaşlarımızın hakkını vermeyi boynumuzun borcu bildik. Belediyemizin imkânları ölçüsünde her iki tarafın da mutlu olduğu sözleşmeyi imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi. 

Sözleşmeyi kurban keserek kutlayan işçiler, bir kurban da sağlığına kavuşarak iş başı yapan Belediye Başkanı Fatih Çiftci için kestiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın