“Bana bir lider anlat çocuk” projesi

“Bana bir lider anlat çocuk” projesi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Acıgöl Tepeköy İlkokulu 4-A Sınıfı Öğretmeni Özge KARAKAYA ve proje ekibi “Bana Bir Lider Anlat Çocuk ” adlı projelerinde M. Kemal Atatürk’ü her yönü ile öğrencilerine tanıtıyor. 10 farklı ilden bir araya gelen öğretmenler Şubat ayında başladıkları projelerini Haziran ayı itibari ile üzülerek  sonlandırıyorlar. Proje süreçlerinde; Atatürk […]

 “Bana bir lider anlat çocuk” projesi

04.06.2021 - 12:08

Güncelleme : 04.06.2021 - 12:08

“Bana bir lider anlat çocuk” projesi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Acıgöl Tepeköy İlkokulu 4-A Sınıfı Öğretmeni Özge KARAKAYA ve proje ekibi “Bana Bir Lider Anlat Çocuk ” adlı projelerinde M. Kemal Atatürk’ü her yönü ile öğrencilerine tanıtıyor.

10 farklı ilden bir araya gelen öğretmenler Şubat ayında başladıkları projelerini Haziran ayı itibari ile üzülerek  sonlandırıyorlar. Proje süreçlerinde; Atatürk ve Kitap, Atatürk ve Sanat, Atatürk ve Askerlik, Atatürk ve Çocuk, Atatürk ve Dünya, Atatürk ve Sonsuzluk temaları kapsamında çalışan öğretmenler ve öğrenciler her temada konu başlığına uygun davet ettikleri katılımcılar ile  eğlenceli ve bilgilendirici webinarlar düzenledi. Öğrencilerinin de aktif yer aldığı pek çok işbirlikçi ve ortak ürünler oluşturdular.

Projeye katılan öğretmenler; bu süreçte öğrencilerinin Web 2.0 araçlarını aktif bir şekilde kullanmaya başladıklarını, kitap okuma alışkanlıklarının arttığını, işbirliği, yardımlaşma, iletişim becerileri ve özgüvenlerinin de proje sayesinde geliştiğini dile getirdiler.

Projelerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında daha çok kişiye ulaşabilmesi adına, sözlerini öğrencilerinin hep birlikte yazdığı bir proje şarkısı oluşturarak profesyonel olarak seslendirmesini de yaptılar.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın