Bakan eğitim buluşmalarındaydı

 Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında, Nevşehir’de görev yapan 296 öğretmenlerimizle 30 Aralık 2020 Çarşamba günü saat:16.00’da video konferans yöntemi ile bir araya geldi. Ayrıca programı You Tube/mebbasin canlı yayınından binlerce öğretmen ve idarecimiz izledi.         “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programına Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK […]

 Bakan eğitim buluşmalarındaydı

31.12.2020 - 7:22

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:19

 Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında, Nevşehir’de görev yapan 296 öğretmenlerimizle 30 Aralık 2020 Çarşamba günü saat:16.00’da video konferans yöntemi ile bir araya geldi. Ayrıca programı You Tube/mebbasin canlı yayınından binlerce öğretmen ve idarecimiz izledi.

        “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programına Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Bakanlıktaki toplantı salonundan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Müdürlüğümüzden öğretmenlerimizin bir kısmı evlerinden bir kısmı ise projelerini sürdürüldüğü mekânlardan, üretime devam eden atölyelerden katıldı. Öğretmenlerimize emekleri için teşekkür eden Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, uzaktan eğitimi başarıyla sürdüren öğretmenlerimizle bir arada bulunmanın eğitim süreçleri açısından çok faydalı olduğunu belirtti. Çocuklarımıza ve velilerimize desteklerinden dolayı öğretmenlere minnettar olduğunu ifade eden Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bir insana emek vermenin, ruhuna dokunmanın ne muhteşem bir duygu olduğunu bizlere yaşatan bu onurlu mesleğe dört elle sarılmanızı, öğrenme ve öğretme azminizi, hayat enerjinizi hiç kaybetmemenizi diliyorum. Sağlıkla ve sevgiyle kalın.”

        Turizmin başkenti, Güzel Atlar diyarı, “Yolumuz, ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur” diyen Hacı Bektaşi Veli’nin dergâhı, Damat İbrahim Paşa’nın memleketi, Nevşehir’e hoş geldiniz diyerek açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, her zaman olduğu gibi, özellikle bu zorlu pandemi sürecinde de bize önderlik ettiniz, sizden aldığımız güçle, sağladığınız katkılar ve verdiğiniz desteklerle sağlıklı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizde tüm arkadaşlarımla bu zorlu süreçte uzaktan eğitim ile ilgili tüm tedbirleri aldık, tüm öğrencilerimizin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde eğitime ulaşabilmeleri için okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle işbirliği içerisinde; Valiliğimizin, hayırseverlerimizin, STK’larımızın desteğiyle hem internet bağlantısı, hem de bilgisayar ve tablet ihtiyacı giderilmeye çalışılmıştır. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimize yönelik yardımlarımız devam ettiğini söyledi. “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programında öğretmenlerimiz Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’a sorularını yöneltti ve önerilerini paylaştı ve yürütülen projeler hakkında bilgi verildi. Programda ayrıca Müzik öğretmenlerimiz Hasan Kılınçcı, Ufuk Utku Avşar ve Ali Sarıkaya Nevşehir Türküsü seslendirdi. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK öğretmenlerimizin aileleri, çocukları ile birebir görüştü çocuklarımızın isteklerini dinleyerek onlara imzalı hediye kitap göndereceğini söyledi. Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak yoğun çalışma temposunda bizlerle bir araya gelen Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’a ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

        Daha sonra Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: ” Kapadokya’nın evlatları için çalışan meslektaşlarımla buluştuk bugün… Salgın döneminde Nevşehir’deki öğretmenlerimizin öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmek için yaptıkları fedakârlıklara şahit oldum. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu, akademik kazanımlardan daha da önemli.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın