Acıgöl’de ilk kez Türk Mutfağı kursu açıldı

Acıgöl’de ilk kez Türk Mutfağı kursu açıldı NEVŞEHİR(MHA) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 21-27 Mayıs tarihleri arasında ilk kez ilan edilen Türk Mutfağı haftası dolayısı ile, Acıgöl Halk Eğitimi Merkezi ile Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi İşbirliği ile ilçede ilk defa Türk Mutfağı kursu açıldı. 40 kursiyerin kayıt yaptırdığı kursumuzda Türk Mutfağının bir birinden güzel […]

 Acıgöl’de ilk kez Türk Mutfağı kursu açıldı

26.05.2022 - 10:05

Güncelleme : 26.05.2022 - 10:05

Acıgöl’de ilk kez Türk Mutfağı kursu açıldı

NEVŞEHİR(MHA) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 21-27 Mayıs tarihleri arasında ilk kez ilan edilen Türk Mutfağı haftası dolayısı ile, Acıgöl Halk Eğitimi Merkezi ile Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi İşbirliği ile ilçede ilk defa Türk Mutfağı kursu açıldı.

40 kursiyerin kayıt yaptırdığı kursumuzda Türk Mutfağının bir birinden güzel lezzetleri yapılacak. Kursu başarı ile bitiren kursiyerler 378 saatlik Türk Mutfağı sertifikası verilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde devam edecek kursta Emine Erdoğan’ın öncülüğü ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde, TGA iş birliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle ünlü şef, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla hazırlanan “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabında yer Alan tarifler ile kurs sonu finali yapılacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın