Üretici çiftçiler kısıtlamadan muaf

Üretici çiftçiler kısıtlamadan muaf NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bu hafta sonundan itibaren yeniden uygulanmaya başlanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından üretici çiftçiler muaf tutulacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, “Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar 01.12.2020 tarihinde yayınlanan T.C. İçişleri Bakanlığı […]

 Üretici çiftçiler kısıtlamadan muaf

31.03.2021 - 11:17

Güncelleme : 31.03.2021 - 11:17

Üretici çiftçiler kısıtlamadan muaf

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bu hafta sonundan itibaren yeniden uygulanmaya başlanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından üretici çiftçiler muaf tutulacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, “Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar 01.12.2020 tarihinde yayınlanan T.C. İçişleri Bakanlığı Genelgesinde sokağa çıkma yasağı istisnalar / muaf olan kurum ve kişiler arasında yer alarak sokağa çıkma yasağından muaf tutuldular. Kontroller esnasında ÇKS (çiftçi belgenizi) ibraz etmeniz gerekmektedir. Ziraat odamıza kayıt olarak çiftçi olduğunuzu belgeleyebilirsiniz mevcut üyelerimizde odamıza müracaat ederek belgelerini alabilirler. Çiftçi belgesi olan vatandaşlarımız hafta sonları bağınıza, bahçenize, tarlanıza gidip çiftçilik faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Kolluk kuvvetlerimize yardımcı olunmasını rica ederiz. Üretim her koşulda devam edecek. Özellikle böyle bir salgın hastalık döneminde gıdaya daha da ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde. Gayretle her koşulla mücadele ederek üretim yapan çiftçilerimize teşekkür ediyor, ürünlerinin ve kazançlarının bol bereketli olmasını diliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın