Medya, demokrasiyle vardır

Medya, demokrasiyle vardır NEVŞEHİR(MHA) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Bağımsız Türkiye partisi merkez ilçe başkanı Menderes Kestiren bir ülkede sadece iktidar ve muhalefet partilerinin değil, medya kuruluşlarının da demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti. Medya kuruluşlarının, demokratik süreçlerin sağlıklı işlemesi için sorumluluk ve yükümlülük sahibi olduğunu belirten BTP Merkez İlçe Başkanı Menderes […]

 Medya, demokrasiyle vardır

09.01.2021 - 16:34

Güncelleme : 09.01.2021 - 16:34

Medya, demokrasiyle vardır

NEVŞEHİR(MHA) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Bağımsız Türkiye partisi merkez ilçe başkanı Menderes Kestiren bir ülkede sadece iktidar ve muhalefet partilerinin değil, medya kuruluşlarının da demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti.

Medya kuruluşlarının, demokratik süreçlerin sağlıklı işlemesi için sorumluluk ve yükümlülük sahibi olduğunu belirten BTP Merkez İlçe Başkanı Menderes Kestiren, “Zira medya, demokrasiyle vardır; demokrasi yoksa medyanın özgürlüğü de risk altında, tehdit altında demektir. Onun için medyanın demokrasi kültürümüze, kardeşliğimize, birliğimize zarar verecek yayınlardan kaçınması, aksine Cumhuriyetimizin daha ileri bir demokrasiyle taçlanması için katkı sağlamalıdır. Medya, demokrasinin tarafı olmalıdır; hukukun, insani değerlerin, hak ve özgürlüklerin tarafı olmalıdır. Her geçen gün değişen, dönüşen, temel hak ve özgürlükler başta olmak üzere her alanda büyük ilerlemeler kat eden günümüz Türkiye’sinde, medyamız da kendini yenilemeli, çağdaş bir yayıncılık anlayışını benimsemelidir. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum’ dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın